Шлях до здоров'я
та благополуччя
App store rating

Шлях до здоров'я
та благополуччя

Українські суперфуди

Часто бачимо в інстаграмі продукти, які називають «суперфудами». Якесь перуанське борошно, молоді пророщені боби Мунг чи хлореллу, розбавлену в артезіанській воді. Якщо всі так люблять які-небудь суперфуди, то розкажемо вам про українські. В них нема якоїсь дуже крутої назви чи реклами в блогера-мільйонника. Але вони теж класні, серйозно!

  1. Льон (і світлий, як на фото вище, і темний) – про нього ми навіть писали у окремій статті. Що в ньому є? Жири омега-3 (вегани мають зацінити), клітковина для нормального травлення і великі дози В1, магнію та В6, калію, фосфору, цинку. Коротше, 30 г льону чудово замінить якийсь бад з айхербу. Головне не забувайте, що льон треба добре жувати або подрібнювати.
  2. Оселедець (він такий суперфудний, що крутіший за лосося). Що в ньому є? Дуже-дуже багато омега-3, якісний і багатий на амінокислоти білок, високі дози вітамінів D і В12 (по 300% денної потреби у 100 г риби, і до речі ці вітаміни вміють іти в запас, тож такі дози не дарма), В5 для обміну речовин і В6 для нервів.
  3. Ягоди. Тут навіть не можна назвати якісь одні. Будь-які: чорниці, ожина, обліпиха, малина, порічка, журавлина, калина, чорна горобина, вишня, смородина – вони всі прекрасні. Додаєте собі кудись в кашу/йогурт/смузі/лляну кашу/просто на десерт 50 г ягід – і маєте ще одну альтернативу таблетці-вітамінці. Що в них є? Крім високого вмісту вітаміну С (дуже дуже високого) в них є також біофлавоноїди і антиоксиданти. Це такі речовини, які сповільнюють старіння і працюють крутіше за брендові креми для шкіри. Також ягоди містять компоненти, які добре впливають на ендокринну систему (привіт нормальний гормональний фон і фігура) і покращують стан судин і капілярів (бувайте головні болі і судинні сіточки, привіт хороша робота мозку).
  4. Гарбуз. І свіжий, і печений принесе вам провітамін А. Для чого воно вам треба? Для красивої зволоженої шкіри, волосся як в рекламі шампуню, і, звісно, щоб вберегти зір та підтримати імунітет.
  5. Буряк. Ох, ви знаєте, скільки заліза в буряку? Більше, ніж в гранатах і яблуках. За м’якеньку клітковину вам подякує кишківник. А кремній з буряка допоможе організму виробити колаген (отой самий, який потрібен від зморшок і для суглобів).
  6. Петрушка. В комплекті з нею іде 26 вітамінів та мінералів. Найцінніші – залізо, вітамін А і бета-каротин, С, К, магній і фолієва кислоти (яка потрібна всім жінкам репродуктивного віку). Спробуйте щодня додавати в раціон 20 г петрушки – і буде вам суттєвий вітамінний бонус.
  7. Квасоля. Ні, не так. Фантастична квасоля! Вона буквально готова допомогти всім системам органів. В6 і магній бігтимуть рятувати нервову систему від всіх цих карантинних і робочих стресів. Цинк візьметься за імунну систему. Клітковина налагодить мікрофлору і роботу кишківника. Калій і залізо допоможуть серцево-судинній системі і наповнять кожну клітиночку киснем. Вітамін В5 побіжить розбиратись з наднирниками (вони у вас над гормонами працюють) і з метаболізмом. Селен допоможе і нервам, і імунітету, а ще… Допоможе печінці робити оці всілякі детокси. Так, не соки-смузі-порошочки детокси роблять, а здорова печінка.

Ви помітили, що всі ці продукти, по суті, доволі дешеві? Чому ж всі охоче купують дорогі добавки і не хочуть додати в свій раціон прості та дешеві продукти? Питання риторичне.

Таблиця Калорійності

23.3.2021 Таблиця Калорійності Цікаве

З архіву

Кокосова олія: користь і шкода для організму

Кокосова олія в останні роки набула популярності. Чи дійсно цей продукт такий корисний, як про нього говорять? Яка шкода може бути від кокосової олії? В якій кількості її можна споживати і чи можна використовувати кокосову олію для запікання та смаження? Нижче є все, що потрібно знати про кокосову олію.

Схожі статті

Користь води з лимоном: правда, міфи та правила вживання

Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.

Чим корисний зефір та кому не варто його їсти?

З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.

Чим корисні гриби для організму?

Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.

Чайний гриб (комбуча): користь та шкода

Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.

Хумус: користь, з чим їсти та як приготувати

Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.

Доступні там, де вони вам потрібні

Графіки калорійності доступні онлайн, на телефонах, планшетах і смарт-годинниках, таких як Garmin і Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner