Коротко про закрепи
Що таке закреп? Як він виглядає, які причини і як з ним боротись? Читайте нижче.
Якщо похід в туалет не відбувається 72 години і більше або рідше, ніж 3 рази на тиждень. Отже, якщо ви ходите не щодня, а через день, то заспокойтесь і перестаньте себе мучати. Ходити в туалет не щодня – це нормально (оплески!). Нормою є туалет від 2-3 разів на день до 3 разів на тиждень.
Врахуйте і те, що є закрепи тимчасові (проблема виникає рідко або на кілька тижнів) і хронічні (кілька місяців чи років).
Як виглядає закреп?
Крім періодичності, треба врахувати і вигляд та консистенцію. Калові маси при закрепах є твердими, найчастіше горошинками. А також часто виникає відчуття неповного випорожнення.
Причини закрепів
Що впливає на консистенцію і частоту туалету? Дуже багато факторів. Найбільш впливові 5:
- вода (мало води – маси утрамбовані);
- їжа (закрепи будуть, якщо мало жирів, мало клітковини, забагато білків, забагато швидких вуглеводів і випічки);
- емоції (у кожного кишківник по-своєму реагує, у когось на стрес і нерви реагує закрепами 🤷♀️);
- рух (мало руху – багато закрепів);
- порушена мікрофлора (через їжу, ліки, солодощі, але це не означає, що треба бігти на айхерб за пробіотиками – достатньо налагодити харчування, і додати кисломолочку, якщо вона вам смакує).
Є ще вузькі причини. Наприклад, подорожі (взагалі супер поширена тема, тож коли в подорожах закреп – це відносно нормальне явище!). Вагітність. Прийом певних ліків (перелік великий). Друга фаза менструального циклу (через гормони). Проблеми із жовчним.
Як позбутись закрепів?
Поради для виправлення ситуації такі:
1. Щоразу ідіть в туалет одразу, коли захотілось.
2. Пийте достатньо води і споживайте достатньо клітковини.
3. Рухайтесь! Прогулянка, велосипед, танці – будь-яка активність допоможе.
4. Якщо закрепи тривають, мучають – ідіть до лікаря. Треба розбиратись. І розбиратись не послаблюючим засобом з реклами по ТБ чи поради фармацевта в аптеці. А розбиратись із причиною.
11.6.2021
Таблиця Калорійності
Цікаве