Рослинне молоко: користь чи маркетинг?
Останнім часом, велику популярність набуває рослинне молоко. Це може бути молоко з мигдалю, кунжуту, маку, грецьких горіхів, фундуку, кокосу, вівсянки тощо. Проте, чи є в такому напої користь?
Яка користь від сливи? Кому варто їх їсти, а кому краще обмежувати сливи в своєму раціоні? Скільки цукру в сливах і чи можна їх їсти під час схуднення?
Сливи – літньо-осінній фрукт з кисло-солодким смаком. Залежно від сорту (а їх в Україні більше 40) стиглі плоди слив можуть мати зелене, жовте, помаранчеве, червоне, багряне, фіолетове, темно-синє і темно-фіолетове забарвлення.
Яка користь від сливи різних відтінків? Залежно від кольору, в шкірочках і м’якоті слив містяться та чи інша група антиоксидантів. Наприклад, у сливах жовтих, помаранчевих та червоних відтінків містяться антиоксиданти групи каротиноїдів.
Кожна група антиоксидантів відповідає за захист організму та профілактику різних захворювань. Антиоксиданти з жовто-червоних сортів захищають гостроту зору і шкіру від старіння, а користь слив фіолетових та інших темних відтінків проявляється для серцево-судинної системи та мозку.
Харчові волокна й антиоксиданти зі слив допомагають регулювати рівень цукру і холестерину в крові. Також в цих фруктах міститься більше 15 вітамінів та інших корисних елементів. В найбільшій кількості:
Крім цього, сливи мають легкий жовчогінний ефект. Це позитивно впливає на роботу жовчного міхура і є профілактикою застою жовчі. Проте, під час гострого процесу і вже наявному порушенні відтоку жовчі краще не споживати сливи.
Подразнююча дія слив (через шкірочку і кислоти) може негативно вплинути при виразці шлунку, тож людям із гострою формою виразки краще відмовитись від цих фруктів до одужання.
Для кишківника проявляється і користь, і шкода сливи. Користь – від високого вмісту харчових волокон, які допомагають кишківнику «годувати» корисну мікрофлору, забезпечують нормальну моторику і сприяють послаблюючій дії. У цих фруктах близько 2 г харчових волокон на 100 г плодів без кісточок.
Частина клітковини у сливах – це пектини. Вони м’яко очищують кишківник та виводять токсини. Також пектини захищають та відновлюють слизову, тому є хорошою профілактикою запальних процесів у кишківнику (в тому числі, профілактика загострень хронічних колітів).
Шкода проявляється у тих випадках, коли вже є загострення захворювань або первинна гостра форма. Наприклад, пошкодження слизової або ентероколіт. В такому випадку, сливи тільки погіршують ситуацію, адже містять багато фруктових кислот, можуть спричинити газоутворення, додатково подразнюють кишківник кислотами і можуть спричинити діарею.
В сливах міститься від 7 до 11 г цукрів, залежить від сорту і зрілості плодів. Тому сливи можна споживати при схудненні, але краще обмежувати денну кількість фруктів до 400 г. З цієї ж причини варто обережно споживати сливи тим, хто має цукровий діабет (краще при споживанні слив контролювати рівень цукру і радитись з лікарем стосовно допустимої порції).
В сливах міститься в середньому 48 ккал на 100 г м’якоті. Це доволі низька калорійність, що позитивно позначиться на схудненні.
Ще одна позитивна властивість для схуднення, яку має слива – користь для моторики та очищення кишківника, а також для розщеплення жирів (завдяки жовчогінній дії). Хороший метаболізм і регулярне очищення кишківника сприяє поступовому схудненню. Єдиний нюанс: не варто забувати пити багато води, адже харчові волокна працюють лише тоді, коли організм отримує достатньо води.
Сливи підходять в усі страви – випічку, салати, соуси, джеми, пастилу. Ось декілька небанальних рецептів зі сливами:
Останнім часом, велику популярність набуває рослинне молоко. Це може бути молоко з мигдалю, кунжуту, маку, грецьких горіхів, фундуку, кокосу, вівсянки тощо. Проте, чи є в такому напої користь?
Повна стаття 5.11.2020
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024