Шкідливі звички здорового харчування
На здоровому харчуванні можуть бути шкідливі звички, про які більшість людей навіть не підозрюють. Чого остерігатись тим, хто харчується на перший погляд правильно?
Для чого потрібен калій в організмі? Яка його денна норма та що буде при дефіциті цього макроелементу? У яких продуктах міститься калій? Про все це нижче.
Калій – це макроелемент, який має регулярно надходити в організм. Він належить до макроелементів, бо знаходиться в організмі у великій кількості: близько 160-250 г. Продукти з калієм мають надходити в організм щоденно. Його добова норма з раціону за рекомендаціями ВООЗ складає не менше 3500 мг (для більшості дорослих). Норма може бути іншою при вагітності, лактації, інтенсивних заняттях спортом, а також при ряді захворювань (тому краще, щоб норму рекомендував лікар).
Калій бере участь в таких важливих процесах, як:
Дефіцит калію трапляється не так часто, як інших вітамінів та мінералів (брак заліза чи магнію зустрічається значно частіше). Норма калію в крові: 3,5-5,0 ммоль/л. Якщо цей показник менше, ніж 2.5, то це вже вказує на дефіцит. Ключова причина – це те, що організм отримує продукти, багаті калієм, в недостатній кількості. Як проявляється дефіцит калію (гіпокаліємія):
Причиною дефіциту може бути не лише незбалансований раціон, при якому споживаються в недостатній кількості продукти з високим вмістом калію. Причинами можуть бути ряд станів або навіть прийом медичних препаратів. Найпоширеніші передумови браку калію такі:
Щоб не допустити дефіцит калію, слід в першу чергу звернути увагу на рослинні продукти. Ключові лідери по вмісту цього макроелементу – це горіхи, насіння та сухофрукти, а саме (нижче вказано кількість калію на 100 г продукту без термічної обробки):
Варто також звернути увагу на бобові продукти, багаті на калій (нижче вказано цифри для не приготовлених бобових, в сухому вигляді):
Немало калію і в зернових, а особливо в таких продуктах:
Якщо потрібні більш низькокалорійні продукти, що містять калій, то це овочі та фрукти, а саме:
Немало калію і в будь-якій листовій зелені (від 190 мг і більше на 100 г), цибулі, часнику, свіжому корені імбиру тощо. Зазначений вище перелік продуктів, які містять калій, регулярно присутні в раціоні людей, які дотримуються здорового харчування. Тому при хорошому збалансованому раціоні дефіцит калію трапляється вкрай рідко. А якщо і трапляється, то помірний, тому його легко скорегувати з допомогою продуктів.
Якщо ж брак калію відбувається через медичну причину (прийом ліків або хвороби), тоді варто з лікарем підбирати медикаментозну дозу калію для регулярного прийому.
26.1.2022 Таблиця Калорійності ЦікавеНа здоровому харчуванні можуть бути шкідливі звички, про які більшість людей навіть не підозрюють. Чого остерігатись тим, хто харчується на перший погляд правильно?
Повна стаття 30.8.2020
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024