Продукти для жіночого здоров’я: що корисно їсти жінці?
Є ряд продуктів, які своїми вітамінами або харчовими властивостями позитивно впливають на жіноче здоров’я. Які продукти та вітаміни найбільш корисні для досягнення цієї мети?
Після 18:00 не можна їсти? Кефір – ідеальна вечеря? Ввечері не можна вуглеводів та жирів? Що з цього правда, а що міф? Читайте нижче.
✅ Магічний час 18:00
⠀
Міф, про який ми ніколи не перестанемо нагадувати. Чомусь багато, хто думає, що рівно о 18 організм починає набирати вагу… Тому вечеряти треба до 18. Насправді, ні. Вечеряти треба за 3-4 години до сну. Тож, якщо лягаєте спати о 21– вам дійсно треба припиняти прийоми їжі після 18. Якщо ж пізніше, то і вечеряти варто пізніше.
⠀
✅ Чим менше калорій на вечерю, тим краще.
⠀
Вечеря – це приблизно 15-20-25% вашої денної калорійності (залежить від кількості прийомів їжі, часу до сну і вашої активності ввечері). Отже, якщо ваша норма 1500 ккал на день, то вечеря – це орієнтовно 225-300-375 ккал. Тому, це точно не склянка кефіру чи половинка яблука.
✅ Кефір на вечерю
⠀
Лише самого кефіру на вечерю мало. Хоча, якщо ви прийшли додому пізно і плануєте вже за годину-півтори лягати спати, тобто вечері вже не буде, тоді кефір (йогурт, закваска, білок яйця, варена курка тощо) – хороший варіант. В інших випадках кефір не підходить. На вечерю оберіть білок + овочі + трохи жирів. Білок – це курка, індичка, риба, морепродукти, яйця і омлети, кисломолочний сир, бобові (але в міру, бо вони для вечора підходять не всім), соя, тофу, гриби і т.д.
⠀
✅ Не можна їсти вуглеводи на ніч.
⠀
Можна. Але не вуглеводи із солодощів, хлібу або що. А вуглеводи з овочів і зелені (можна крупи, але краще не повноцінну порцію, як на обід чи сніданок, а, наприклад вдвічі менше).
⠀
✅ На ніч не можна їсти жири.
⠀
Можна. Але бажано до тих же 20% від денної норми. Решту жирів краще розподілити протягом дня. Тож, жири з риби чи олії-заправки до салату на вечерю можна. Якщо ваша норма жирів на день 50 г, то 10 г жирів на вечерю – це нормально!
⠀
І пам’ятайте, головне – це занотовувати все в свій харчовий щоденник. І вписуватись в свою денну норму калорій/білків/жирів/вуглеводів. Додаток «Таблиця калорійності» вам все підрахує і допоможе.
⠀
Не забувайте і те, що все індивідуально. Перед сном має бути комфортно і не переповнений шлунок. Але і сильний голод – теж варіант не дуже. Тож слухайте свій організм!
Є ряд продуктів, які своїми вітамінами або харчовими властивостями позитивно впливають на жіноче здоров’я. Які продукти та вітаміни найбільш корисні для досягнення цієї мети?
Повна стаття 11.7.2022
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024