Чому їсти мало – небезпечно або “я їм на 800-1000 ккал і наїдаюсь”
“Я їм на 800 ккал і наїдаюсь, чи треба мені їсти більше?” – цитата, яку нам пишуть ледь не щодня. Як їсти нормально і при цьому худнути? Як вийти з низькокалорійної дієти?
Яка користь олії з насіння льону та чи є в неї протипоказання? Як правильно її обрати при купівлі, зберігати та споживати? Чи корисна олія для схуднення і для яких рецептів та страв вона підходить?
Перше, що слід зауважити – користь має лише нерафінована олія першого віджиму (або ж сиродавлена). Олія з льону має такі позитивні для організму властивості:
Що стосується шкоди, то протипоказань не так і багато. Зокрема, не принесе олія льону користь тим, хто має загострення хвороб жовчного міхура (в тому числі каміння) та проблеми з підшлунковою залозою. Також не слід споживати її при загостренні холециститу, панкреатиту, захворюваннях печінки. При вагітності обов’язково слід консультуватись з лікарем стосовно того, чи можна споживати цей вид олії (через жовчогінні властивості).
Важливо, обираючи, враховувати такі фактори:
Вона позитивно впливає на роботу кишківника та стан слизової, що своєю чергою сприяє регулярному очищенню організму. Крім цього, корисні жирні кислоти добре впливають на обмін речовин, особливо на ліпідний обмін, і на засвоєння жиророзчинних вітамінів. Корисні жири також важливі для гормонів, а їх нормальний рівень необхідний для корекції ваги.
Перше і ключове – не слід термічно обробляти олію. Корисні речовини з неї окислюються та розпадаються під дією високих температур. Тому все те, чим корисна олія з льону, стосується лише сирого продукту.
Відповідно, оптимальним варіантом буде додавати олію в салати, до теплих каш чи приготовлених овочів, а також в овочеві смузі чи соуси без термообробки (щоб краще засвоїлись жиророзчинні вітаміни з них). Також лляну олію можна додати в хумус, теплі крем-супи, паштети (які не запікаються) і навіть в десерти, наприклад, в домашню халву.
Цей вид олії практично не має смаку та запаху. Тому він ідеально підійде для будь-яких рецептів. Наприклад, в таких поєднаннях:
“Я їм на 800 ккал і наїдаюсь, чи треба мені їсти більше?” – цитата, яку нам пишуть ледь не щодня. Як їсти нормально і при цьому худнути? Як вийти з низькокалорійної дієти?
Повна стаття 21.6.2021
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024