Чим корисний глінтвейн?
Глінтвейн — улюблений багатьма гарячий напій, особливо популярний у холодні місяці. З чого готують глінтвейн? Чи є від нього користь? Скільки можна випити, щоб не нашкодити організму? Про все це нижче.
При загостреннях хвороб підшлункової залози лікування проводиться двома методами: медикаментам та корекцією харчування. Як можна їжею підтримати здоров’я підшлункової? Які продукти споживати, а від яких краще утриматись?
Серед усіх хвороб підшлункової найчастіше зустрічається панкреатит — це запалення тканин підшлункової залози та порушення вироблення та відтоку її секрету (фактично, перестають нормально виділятись і працювати ферменти, які допомагають їжі перетравлюватись).
Які симптоми панкреатиту:
Але і діагноз, і медикаментозне лікування має ставити виключно лікар, оскільки частина симптомів подібна до інших хвороб шлунково-кишкового тракту.
Панкреатит може бути гострий (такий, що трапився вперше і має сильні симптоми) або хронічний (той, що періодично повторюється). Нерідко гострий панкреатит потребує термінового медичного втручання. Коли панкреатит вже не потребує лікування в стаціонарі або вдалось стабілізувати стан, тоді до одужання лікарі рекомендують обмежити продукти, шкідливі для підшлункової залози, і забезпечити максимально легкий для перетравлення раціон.
Якщо є хвороби підшлункової залози у стадії загострення, то обов’язково лікування складається двох пунктів: медикаменти, підібрані лікарем, а також корекція харчування. Що стосується останнього, то на 1-2 тижні зазвичай рекомендується спеціальна дієта. Підшлункова в цей час має працювати у легкому режимі та з підтримкою медикаментів (переважно це ферменти, знеболюючі або спазмолітики, препарати від нудоти тощо), щоб повністю усунути запальні процеси.
Ось 5 ключових моментів, на яких має будуватись меню для підшлункової і яких варто дотримуватись в харчуванні (ця дієта рекомендована лише під час гострої стадії панкреатиту, тобто коли є біль і порушення перетравлення їжі):
В перші дні найбільшого загострення (2-3 дні) краще споживати подрібнену їжу. Зокрема: овочі у стані пюре, добре розварені крупи, котлети та фрикадельки з курки чи нежирної риби, парові білкові омлети.
Наступні дні до одужання (орієнтовно тиждень після загострення) меню трохи розширюється. Ось ключові групи продуктів, що корисно їсти для підшлункової залози:
Якщо захворювання підшлункової залози набуло хронічного характеру, наприклад, періодично повторюється загострення панкреатиту, то найкращий варіант — у періоди ремісії не забувати про профілактику:
Глінтвейн — улюблений багатьма гарячий напій, особливо популярний у холодні місяці. З чого готують глінтвейн? Чи є від нього користь? Скільки можна випити, щоб не нашкодити організму? Про все це нижче.
Повна стаття 30.9.2023
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024