Горіх пекан: користь та шкода для організму
Горіх пекан маловідомий в Україні, проте все частіше став з’являтись в продажі. Чи корисний це продукт? Чим він відрізняється від звичних нам волоських горіхів? Скільки і яких вітамінів містить цей вид горіхів? Про все це нижче.
Що таке пекан?
Візуально цей горіх нагадує волоський, але дрібніший. Переважно, його споживають в США і максимально використовують в приготуванні пирогів, тістечок, салатів і солоних страв. Крім того, що він універсальний і смачний, пекан є джерелом поживних та корисних речовин.
Пекан: користь для організму
Завдяки своїм численним поживним, антиоксидантним і протизапальним властивостям горіхи пекан є незамінним продуктом у раціоні тих, хто піклується про своє здоров’я. Ось перелік 10 найбільш цінних для організму властивостей пекану:
- Горіхи – відмінне джерело антиоксидантів – речовин, які борються з дією вільних радикалів і захищають серцево-судинну систему, а також мозок.
- Цей вид горіхів містить багато корисних жирів (в тому числі цінні омега-3), які допомагають запобігти накопиченню поганого холестерину у крові, що своєю чергою є профілактикою серцево-судинних захворювань у довгостроковій перспективі. Також жири позитивно впливають на шкіру, волосся, обмін речовин.
- Мідь, якої дуже багато в горіхах пекан — це профілактика анемії, користь для шкіри та зміцнення судин. Також цей мікроелемент безпосередньо пов’язаний з виробництвом еритроцитів і функціонуванням нервових клітин.
- Пекан – джерело вітаміну В6 і магнію. Вони допомагають захистити серцево-судинну та мозкову системи, борються зі стресом, сприяють хорошому сну та відпочинку.
- Горіх багатий на залізо, що відповідальне за транспортування кисню до всіх клітин та органів.
- Багато вітаміну А, Е і цинку міститься у горіхах пекан. Користь цих вітамінів полягає в першу чергу для краси і здоров’я шкіри та волосся, має протизапальну дію та допомагає при симптомах ПМС. Завдяки вмісту антиоксидантів, вітамінів А, Е та еллагової кислоти горіхи пекан запобігають передчасному старінню та зменшують появу зморшок. Крім того, вміст цинку в горіхах допомагає загоєнню запальних елементів на шкірі. Цинк також важливий для імунної системи і роботи мозку.
- Горіхи – це профілактика випадіння волосся. Амінокислота L-аргінін, якої багато в пекані, здатна посилити кровообіг, зміцнити коріння та фолікули волосся. Крім того, наявне в горіхах залізо запобігає розвитку анемії, один із ключових симптомів якої — випадіння волосся.
- Пекан покращує здоров’я кісток. Мінерали, що містяться в горіхах, є профілактикою втрати кісткової маси та збільшують щільність кісткової тканини.
- Ще одне, чим цінні горіхи пекан – користь для кишківника (завдяки високому вмісту клітковини).
- Горіхи допомагають підтримувати вагу, оскільки весь їхній вміст використовується організмом для обмінних процесів і вироблення енергії. Крім цього, горіхи забезпечують тривале відчуття ситості, завдяки чому значно зменшується ризик переїдання.
Які вітаміни містяться в горіхах пекан?
Цей вид горіхів містить майже 20 необхідних для організму людини вітамінів та мінералів. Якщо взяти оптимальну для перекусу порцію у 30 грамів (це 22-25 штук), то організм отримує таку кількість вітамінів та корисних речовин:
- Калорії : 225 ккал;
- Білки : 2,73 г;
- Жири: 21,3 г;
- Вуглеводи : 4.14 г;
- Клітковина : 2,88 г;
- Мідь: 38% від рекомендованої добової норми;
- Вітамін (вітамін B1) і цинк: по 16%;
- Магній: 8%;
- Фосфор, вітаміни В5 і В6: 6%;
- Залізо: 4%.
Горіхи пекан: протипоказання
Попри те, що горіх пекан і його користь пов’язані з рядом потенційних переваг для здоров’я, є деякі протипоказання, які слід враховувати. Перш за все, тим, у кого є алергія на горіхи, варто з обережністю вперше куштувати горіхи пекан.
Варто не забувати, що горіхи місять багато калорій (750 ккал на 100 г). Таким чином, вживання кількох порцій горіхів пекан може збільшити щоденне споживання калорій. А якщо ви не вносите інших коригувань у свій раціон або рівень активності, тоді це може вплинути на збільшення ваги. Тож тим, хто худне, їсти пекан можна, але варто зважувати свою порцію та обмежуватись 30-40 г горіхів на день.
Ще одне протипоказання є тимчасовим: на час загострення хронічних хвороб ШКТ пекан (як і інші горіхи) слід виключати з раціону і повертати вже після одужання.
Чим відрізняється пекан від волоських горіхів?
Пекан за формою ядра схожий на звичайний волоський горіх. Але є і суттєві відмінності:
Пекан трохи солодший, тому на смак більше схожий на молодий волоський горіх. Аромат сильніший у волоських горіхів, ніж у пекан. Саме тому пекан краще підходить у солоні страви, ніж грецькі.
Крім цього, плоди дерева пекан мають перевагу:
- пекан можна зберігати довше, ніж звичайні волоські горіхи (тому, що в них більш захищена оболонка, тож повільніше окислюються жири);
- пекан хрусткіші за волоські.
28.4.2023
Таблиця Калорійності
Цікаве