В яких продуктах харчування міститься цинк?
Яка роль цинку в організмі? Які симптоми дефіциту і надлишку цього мінералу? У яких продуктах є цинк, яка його денна норма і чи можна її набрати лише з їжі? Про все це нижче.
Чим корисна жимолость? Скільки цих ягід можна їсти? Чи мають вони протипоказання? Чи допоможе жимолость схуднути? У якому вигляді її краще їсти? Про все це нижче.
Жимолость — це чагарник з невеликими темно-синіми плодами та сизим тьмяним нальотом на шкірці. Зазвичай ягоди видовжені, довжиною до 2-3 см й мають циліндричну, овальну чи подібну до веретена форму. На смак кисло-солодкі, іноді трохи гіркуваті. Їхній смак і хімічний склад залежить від сорту, місця та умов вирощування.
Плоди жимолості на 80–88% складаються з води. У 100 г міститься 30–40 калорій, 5–10 г вуглеводів, 5–7 г клітковини та майже відсутні жири та білок. Скільки біологічно активних речовин можна отримати з такої порції?
У невеликій кількості також присутні магній, залізо, фосфор, калій, кальцій та вітаміни групи В. У ягодах жимолості є лимонна, яблучна та інші органічні кислоти, пектин і значна кількість фенольних сполук і флавоноїдів. У чому користь жимолості для організму?
Суттєвою перевагою цих ягід є те, що вони дозрівають одними з перших, навіть раніше за полуницю. У якому вигляді вживати жимолость? Вітаміни руйнуються при високій температурі, тому найкраще їсти свіжі, заморожені чи сушені при помірній температурі ягоди. Оскільки вітамін К жиророзчинний, варто поєднувати жимолость з кисломолочною продукцією чи горіхами.
Скільки цих ягід можна з’їсти за день, щоб максимально використати корисні властивості жимолості? Наразі це питання недостатньо досліджене, але дієтологи радять їсти до 100 г на день, що відповідає одній порції ягід. Якщо протягом дня хочеться з’їсти більше, варто узгодити це питання з лікарем. Точно не слід їсти багато цих плодів за раз. Адже, приміром, у 300 г жимолості міститься 15–21 г харчових волокон. Така кількість клітковини, отримана за раз, з високою ймовірністю призведе до неприємних відчуттів, як-от різей в животі, здуття, розладів шлунку, закрепу тощо.
Протипоказано їсти ці плоди лише людям з алергією. Інформації щодо того, чи можна вживати жимолость вагітним, недостатньо. Тому під час вагітності лікарі рекомендують не включати їх в меню або їсти зовсім потроху.
Так, адже ці ягоди соковиті та низькокалорійні. Чому ще їх варто їсти?
Чекати, що вживання жимолості стане ключовою причиною схуднення, не варто. Але ці ягоди точно будуть сприяти втраті ваги. А ще вони допоможуть урізноманітнити раціон і худнути смачно та безпечно.
Оскільки лікувальні властивості жимолості суттєво зменшуються через термообробку, то готувати з нею краще страви, які не потребують запікання чи кип’ятіння. Ось кілька варіантів:
Жимолость також буде добре поєднувати з кисломолочним сиром, млинцями тощо. Отримати користь від неї можна, якщо додавати її у вже перевірені рецепти замість полуниці, вишні, слив та інших фруктів і ягід.
2.11.2023 Таблиця Калорійності ЦікавеЯка роль цинку в організмі? Які симптоми дефіциту і надлишку цього мінералу? У яких продуктах є цинк, яка його денна норма і чи можна її набрати лише з їжі? Про все це нижче.
Повна стаття 15.11.2022
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024