Що робити, якщо вага не падає?
Ви вже кілька місяців збалансовано харчуєтесь і контролюєте свій раціон? Вага поступово падала, а тепер просто зупинилась? Поради нижче допоможуть зрушити вагу з місця.
На здоровому харчуванні можуть бути шкідливі звички, про які більшість людей навіть не підозрюють. Чого остерігатись тим, хто харчується на перший погляд правильно?
ТОП-5 найпоширеніших поганих звичок:
❎ «Кусь»! Якщо ви їсте 4 чи 5 разів на день, то це має бути чітко 4 чи 5 разів на день. А не сніданок, шматочок яблука, скибка апельсину, через півгодини 5 горішків, ще за годину кава з молоком, далі кілька хлібців, обід, решта ранкового апельсину, перекус, тефтельки, які дитина не доїла, вечеря.
⠀
Такі невеличкі “кусь” – це викиди цукру в кров, і як реакція на цукор – викид інсуліну. Якщо коротко: просто їжте чітко 3, 4, 5 разів на день (як вам особисто комфортно). Так організм буде працювати краще!
❎ Забагато білку. Якщо ви не працюєте в залі і не займаєтесь ніяким спортом, то не треба їсти більше, ніж 2 г білку на 1 кг ваги. Бо це часто… погіршує походи в туалет, як мінімум.
❎ Одноманітність. Куряче філе, вівсянка, гречка,, яйця, яблука, кефір. Так не можна! Організму потрібна різноманітність. Продуктів для здорового харчування величезна кількість. Комбінуйте / чергуйте.
⠀
❎ Смузі чи ще гірше – фреші. Цукор з таких страв засвоюється швидше. Перетравлюється і приходить голод – теж швидше. Тому завжди краще жувати їжу, а не пити. Але якщо є смузі, то бажано робити його з насінням, зеленню тощо.
⠀
❎ Набір таблеток щодня. Різноманітні вітаміни, омега, спіруліни і т.д. Ні, це не є якоюсь особливою шкодою. Але доволі часто прийом відбувається:
⠀
а) неконтрольовано (без відслідковування, якого вам вітаміну не вистачало і чи усунули ви його дефіцит),
⠀
б) з’являється думка, що якщо ви п’єте вітаміни, то можна спокійно забити на такі вітамінні бонуси, як зелень, фрукти, ягоди, насіння, жирна риба – ось тут і схована шкода, бо з натуральних продуктів вітаміни засвоюються краще, і суто таблетки не є заміною корисних продуктів.
⠀
Звісно, якщо обмежуватись суто поняттям калорійності раціону, то на дефіциті калорій худнути ви будете все одно, незалежно від різноманіття раціону і кількості прийомів їжі. Але для здоров’я організму краще переглянути вищеописані звички.
⠀
Ви вже кілька місяців збалансовано харчуєтесь і контролюєте свій раціон? Вага поступово падала, а тепер просто зупинилась? Поради нижче допоможуть зрушити вагу з місця.
Повна стаття 16.9.2020
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024