Користь та шкода лляної олії
Яка користь олії з насіння льону та чи є в неї протипоказання? Як правильно її обрати при купівлі, зберігати та споживати? Чи корисна олія для схуднення і для яких рецептів та страв вона підходить?
Кавун – це корисна ягода чи надмірне джерело цукру? Як краще їсти кавун, щоб він не нашкодив фігурі та чи можна його їсти при схудненні? Чи їстівне насіння кавуна і яку воно має користь? Про все це нижче.
Корисні властивості м’якоті кавуна переважають над шкідливими. Ось ключові переваги від споживання кавуна:
Що стосується шкоди, то ключове – це вміст цукрів. У 100 г м’якоті міститься 6 г цукрів. Тому кавун обережно слід їсти тим, хто має порушення роботи підшлункової залози (в тому числі діабет та переддіабетичний стан), печінки, жовчного міхура і кишківника. В таких випадках важливо обмежувати порцію кавуна до 250 г (якщо діабету та переддіабету немає, то до 400-500 г). Бо, крім підняття рівня цукру в крові, кавун також може спричиняти здуття.
Одночасно користь і шкода кавунів проявляється для тих, хто худне. З однієї сторони, є такі відчутні переваги:
Але для схуднення є і мінуси. Найбільш суттєвий в тому, що через низьку калорійність багато хто споживає кавун ледь не кілограмами. Хоча, як і будь-які фрукти та ягоди, кавун також потребує обмеження. Особливо в тих випадках, якщо в людини невисока активність (наприклад, сидяча робота) і ці цукри з кавуна не зможуть витратитись як джерело енергії.
Користь та шкода кавуна будуть збалансовані, якщо його їсти в помірній кількості та після їжі. Наприклад, спожити по 250-300 г після сніданку та обіду. Так кавун буде важко переїсти, буде помірна кількість цукру за один раз і не буде різкого падіння цукру та відчуття голоду після споживання (бо інша їжа трохи гальмує стрибок цукру).
Чомусь, саме кавуни «обросли» найбільшою кількістю міфів, в порівнянні з іншими ягодами та фруктами. Найвідоміші помилкові думки такі:
Більшість викидає насіння з м’якоті кавуна. Хоча його можна вживати в їжу. Більше того, воно має доволі корисних хімічний склад, зокрема, у 100 г підсушеного кавунового насіння міститься:
Інколи, краще обмежувати вживання цього насіння. Зокрема, до протипоказань відносяться вагітність, холецистит, розлади шлунково-кишкового тракту в стадії загострення, хвороби сечовивідної системи.
Як споживати насіння? Оптимальний варіант, щоб отримати всю користь насіння кавуна – додати його в смузі, фруктовий чи овочевий салат, перед цим подрібнивши разом з темною шкірочкою. Щоб насіння не окислилось, краще зберігати його в скляній ємності в темному місці.
Кавун, звісно, смачний і сам по собі. Проте, він може додати родзинку страві, смакувати і дивувати в доволі незвичних та оригінальних поєднаннях. Наприклад, в таких рецептах:
Яка користь олії з насіння льону та чи є в неї протипоказання? Як правильно її обрати при купівлі, зберігати та споживати? Чи корисна олія для схуднення і для яких рецептів та страв вона підходить?
Повна стаття 21.3.2021
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024