Черешні: користь та шкода для організму
Чим корисні ягоди черешні? Кому їх краще обмежувати у своєму раціоні? Чи можна їсти черешню тим, хто худне? Як правильно зберігати ягоди, щоб в них лишились вітаміни та корисні речовини?
Сироватка – це продукт з молока, який залишається після виготовлення сирів. Чи варто її споживати? Чим корисна сироватка і чи має вона шкідливі властивості? Скільки в ній калорій і в яких стравах можна використати сироватку? Про все це нижче.
Під час приготування сирів молоко фактично розшаровується на білково-жирну складову, яка іде в сир, і рідку частину, яка стікає під час приготування. Ця рідка складова і є молочною сироваткою. Вона має біло-жовтий відтінок і часткова прозора.
Щоб чітко розрахувати, скільки в сироватці калорій, треба зважити молоко до приготування, і сироватку після. Калорійність сироватки також залежить від жирності молока, яке взято для приготування. Зазвичай, в неї такий склад на 100 г:
Сироватка, яка залишається після домашнього приготування сирів має зазвичай трохи вищу калорійність та кількість білків, жирів, вуглеводів. Сироватка, яка продається в магазинах переважно має 18-20 ккал на 100 г і жирність 0-0.01%.
Хоч користь сироватки не така висока, як від молока чи молочної продукції, проте вітаміни в ній також присутні. Зокрема, у 100 г грамах молочної сироватки міститься:
На перший погляд здається, що відсотки дуже малі. Проте, варто враховувати калорійність, яку має сироватка з молока. Користь з 500 мл сироватки, яка міститиме всього лише 100 ккал, покриватиме вже від 20 до 50% потреби у вищезгаданих вітамінів. Крім цього, вони ще й водорозчинні, тож добре засвоюються організмом і не потребують додатково жирів (а сироватка – це знежирений продукт).
В сироватці також дуже низький вміст холестерину, тож вона чудово підходить тим, хто має завищені показники холестерину і мусить обмежувати молочну продукцію високої жирності. Звісно, не варто забувати про молочні продукти нормальної жирності, адже вони цінне джерело кальцію, на відміну від сироватки.
Ще одна перевага, яку має молочна сироватка – користь для кишківника, адже вона створює сприятливе середовище для хорошої мікрофлори. Це відбувається завдяки високому вмісту лактози.
З іншої сторони, це може бути суттєвим недоліком для тих, хто має повну або часткову непереносимість лактози. І для тих, хто має хвороби кишківника чи жовчного міхура в стадії загострення. В такому випадку краще від сироватки відмовитись або вживати її обмежено.
В магазинах сироватка найчастіше продається у вигляді соковмісних напоїв, в тому числі газованих. Чи корисні такі продукти? Зазвичай, ні, адже в складі переважно присутній доданий рафінований цукор. Соки теж не є дуже здоровим продуктом, адже містять суттєво менше вітамінів та користі, ніж фрукти у чистому вигляді.
Є як мінімум 5 варіантів, як можна використати цей продукт, зокрема:
Чим корисні ягоди черешні? Кому їх краще обмежувати у своєму раціоні? Чи можна їсти черешню тим, хто худне? Як правильно зберігати ягоди, щоб в них лишились вітаміни та корисні речовини?
Повна стаття 19.12.2022
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024