Рукола: чим корисна та як правильно їсти руколу?
Чи справді ароматна і популярна зелень руколи така корисна і чим саме? Чим вона корисна для тих, хто стежить за вагою? Як і з чим вона смачно поєднується? Про це дізнаєтесь нижче.
Рукола: користь та властивості
Рукола – це рослина із сімейства хрестоцвітих. Це одне сімейство броколі та брюссельської капусти. Листя руколи містять багато поживних речовин, включаючи бета-каротин, вітамін С, фолієву кислоту та магній. До всього цього – зелень має приємний пряний смак і вона може смачно доповнити більшість страв у здоровому раціоні.
Основні переваги, де користь руколи найбільш відчутна:
- Має жовчогінну дію. Тому невелика порція руколи до жирної страви (наприклад, до яєць із жовтками, м’яса, риби) – це відмінна профілактика застою жовчі.
- Профілактика остеопорозу та міцні кістки. Рукола містить кілька важливих поживних речовин для здоров’я кісток, зокрема кальцій і вітамін К. Завдяки вмісту цього вітаміну рукола покращує здоров’я кісток та сприяє засвоєння кальцію.
- Профілактика цукрового діабету. Декілька оглядових досліджень показали, що вживання таких зелених рослин, як рукола, знижує ризик розвитку діабету 2-го типу. Оскільки, листя руколи містять антиоксидант, який може бути особливо корисним людям з діабетом – альфаліпоєву кислоту. Ця сполука сприяє зниженню рівня глюкози. А також підвищує чутливість до інсуліну.
- Ще один бонус, який має салат рукола — користь під час схуднення і для підтримки оптимальної ваги. Адже зелень і пряні продукти позитивно впливають на метаболізм, мають багато клітковини та мінімум калорій.
- Підтримка здоров’я серця. Огляд кількох досліджень, де вивчали вплив зеленого листя і хрестоцвітих рослин (до яких власне і належить рукола), виявив, що люди, які споживали більше цих овочів мають зниження частоти серцево-судинних захворювань майже на 16%.
Шкода руколи
- Негативний вплив при надлишку в раціоні. Як і будь-який корисний продукт, рукола має свою побічну дію. При всій корисності цього продукту, все ж треба знати міру в споживанні зелені. Велика кількість руколи, спожита за один раз, може подразнити слизову шлунку і кишківника через пряні властивості. Також рукола може спричинити печію.
- Помірно слід споживати цю зелень, якщо є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту і сечовидільної системи. При загостренні хвороб пряна зелень виключаються до повного одужання.
- Взаємодія з ліками. Якщо прописані до споживання засоби для розрідження крові, наприклад, кумадін (варфарин), тоді важливо, щоб споживання продуктів із високим вмістом вітаміну К було помірковане. Оскільки вітамін К взаємодіє з цими ліками. А в руколі вміст вітаміну дуже високий. Тому перш ніж додавати руколу до свого раціону, варто обговорити це зі своїм лікарем.
З чим поєднати руколу?
Нижче наведемо кілька простих способів, як додати її до раціону смачно та з мінімальною затратою часу. Варто зазначити, що рукола без термічної обробки – найздоровіший і найпростіший варіант вживання. Приклади, з чим поєднати руколу:
- основа під салати;
- соуси із руколи або як доповнення до салатних заправок;
- замість салату в бутербродах, сендвічах та лавашах;
- додаток в омлет або несолодкий смузі;
- доповнення до гарніру: картоплі, макаронів, круп, пасти тощо;
- начинка для корисної піци.
16.6.2023
Таблиця Калорійності
Корисні поради, Цікаве