Що робить гранат таким корисним: здорові властивості та застосування
Чим корисний гранат? Чи має він протипоказання? Чому його варто вживати вагітним, чоловікам та при схудненні? Скільки та як краще їсти гранат? Про все це нижче.
Корисне збалансоване харчування — це один з ключових факторів, які впливають на роботу мозку та пам’ять. Які вітаміни важливі для пам’яті? На які продукти в раціоні звернути увагу? Про це читайте нижче.
Науковці давно цікавляться роботою мозку та когнітивними навичками. Для мозку дуже важливі регулярні розумові навантаження. Але доведено, що не менш важливий і раціон людини.
Науковцями американських та європейських дослідницьких університетів було проведено ряд досліджень, які показали, що при дефіциті низки корисних речовин в людей погіршується пам’ять, знижуються концентрація уваги, зменшуються показники якості розумової роботи.
До того ж, науковцями розроблена навіть спеціальна MIND дієта, ключова мета якої: збереження функцій мозку, підтримка активної роботи та пам’яті. Тож, якщо ви зараз навчаєтесь або працюєте з великими обсягами інформації, то однозначно варто слідкувати за тим, чи є в раціоні продукти, які поліпшують пам’ять та роботу мозку. В дієти є і профілактична мета (на перспективу) — максимальне зниження ризику вікових та генетичних нейродегенеративних хвороб, зокрема: деменції, Альцгеймера, Паркінсона та ін.
Що включає така дієта? Обов’язкова присутність в раціоні: цільних злаків, деяких особливо корисних різнокольорових овочів та зелені, горіхів та насіння, риби жирних сортів, бобових.
Це не означає, що можна з’їсти якісь особливі продукти для пам’яті й одразу навчитись запам’ятовувати великі обсяги інформації. Проте, проблема погіршення когнітивних здібностей може часто стосуватись саме незбалансованого раціону. І якщо усунути цей дефіцит, то пам’ять і концентрація повернуться до високого рівня.
Тепер перейдемо до конкретики. Що має бути регулярно на нашій тарілці, шоб працювали мозок, була хороша пам’ять, концентрація уваги та інші когнітивні навички? Ось найкорисніші:
Чим корисний гранат? Чи має він протипоказання? Чому його варто вживати вагітним, чоловікам та при схудненні? Скільки та як краще їсти гранат? Про все це нижче.
Повна стаття 24.8.2023
Який хліб точно не слід їсти? Які альтернативи існують? Які продукти краще їсти замість хліба під час схуднення? Про все це нижче.
Повна стаття 20.4.2024
Що можна використати замість солі? Які приправи можуть її замінити? Які продукти з сіллю підійдуть для приготування їжі? Про все це нижче.
Повна стаття 11.4.2024
Як харчування впливає на формування м’язів? Чому лише тренувань недостатньо? Що треба їсти, щоб набрати м’язову масу? Про все це нижче.
Повна стаття 8.3.2024
Як розрахувати свою норму калорій? Чому дефіцит калорій не повинен бути надто великим? Яким він має бути, щоб схуднути та не нашкодити здоров’ю? Про все це нижче.
Повна стаття 15.2.2024
Чому саме таку кількість кроків радять проходити за день? Скільки калорій спалює 10000 кроків? Якщо пройти менше, як це вплине на організм? Чи допоможуть 10 тисяч кроків схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 24.12.2023