Кедрові горіхи: користь і шкода, як вживати
Чим корисні кедрові горіхи? Чи мають вони протипоказання? Скільки їх можна їсти? Чи допоможуть кедрові горіхи схуднути? Про все це нижче.
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Комбуча або чайний гриб — це ферментований напій, який готують на основі чаю. Найкраще приготувати субстрат чайного гриба з завареного чорного чаю з цукром. Інший варіант — купити вже готову пластину, за допомогою якої можна самостійно зробити напій.
Комбуча має кисло-солодкий смак. Оскільки вона готується шляхом ферментації, то містить невелику кількість алкоголю та вуглекислого газу. Простіше кажучи, це газований напій, принцип створення якого схожий із виробництвом квасу.
Варто одразу зазначити, що ґрунтовних досліджень щодо впливу чайного гриба на організм людини не дуже багато. Як зрозуміти які переваги дає вживання чайного гриба? Користь напою можна оцінити, спираючись на інформацію про його склад. Зараз відомо, що комбуча має:
Окрім згаданих корисних властивостей чайного гриба, часто можна зустріти твердження, що напій спроможний знижувати рівень цукру у крові. Потенційно це можливо, навіть є окремі дослідження, які це підтверджують. Однак вибірка цих досліджень занадто мала, щоб впевнено стверджувати, що цей напій має гіпоглікемічний ефект.
Важливо розуміти, що напій з чайного гриба може суттєво відрізнятися за своїм складом і, відповідно, впливом на організм. Адже немає чітких стандартів, за якими він виготовляється, починаючи з субстрату та завершуючи готовим напоєм. На склад напою впливають:
Тому однозначних рекомендацій стосовно прийнятної дози також немає. Точно не слід вживати понад 0,5 л цього напою на добу. Центру з контролю та профілактики захворювань США радить випивати до 100–120 мл комбучі на день.
При першому вживанні варто обмежитися ще меншою кількістю, наприклад, 30 мл. Це дозволить дізнатися чи є негативні реакції на напій.
Щоденно пити комбучу можна протягом 1-2 місяців, після чого краще зробити перерву щонайменше на місяць.
Зазвичай цей напій є безпечним, якщо не перевищувати рекомендовану дозу. Проте в окремих випадках можливі побічні ефекти при вживанні чайного гриба, як-от:
Одна з причин, чому комбуча може призвести до таких реакцій, — неправильне приготування напою. Наприклад, недотримання санітарних норм.
Через те, що напій має високу кислотність, а також містить алкоголь і кофеїн, його не слід вживати:
Дуже важливо слідкувати за кількістю чайного гриба. Якщо пити його забагато протягом пари тижнів, це може призвести до головного болю, захворювань печінки, нирок, дисбалансу pH та жовтяниці.
Через високий вміст кислот цей напій слід з обережністю вживати людям із підвищеною кислотністю шлунку та чутливою емаллю зубів.
За наявності будь-яких сумнівів, найкраще проконсультуватися зі своїм лікарем щодо безпечності комбучі.
Цей напій сприяє втраті вазі насамперед завдяки позитивному впливу на кишківник. Як чайний гриб допомагає схуднути?
Цей низькокалорійний напій містить ряд корисних речовин, зокрема органічні кислоти, калій, марганець і вітаміни групи В. Загалом користь і шкода чайного гриба для людей, які худнуть, ті ж самі, що й для всіх інших. Додатково варто згадати хіба здатність поліфенолів прискорювати метаболізм і спалювати жирову тканину. Проте для зменшення ваги лише додати комбучу до раціону буде недостатньо. Потрібні системні зміни у харчуванні: їсти трохи меншу кількість калорій, слідкувати за балансом білків, жирів і вуглеводів, дотримуватися режиму сну та пити вдосталь води. При такому підході чайний гриб у складі збалансованого раціону теж відіграє свою роль у схудненні.
Щоб отримати напій із готового чайного гриба, потрібно:
Після цього комбуча готова до вживання. Основний процес бродіння може відбуватися від 2-х днів за температури 37 °С до 2-х тижнів за температури 25 °С. Важливо, щоб температура, за якої відбувається ферментація, була не нижчою за 18 °С. Основою напою, крім чорного чаю, також може бути зелений чай, улун, суміш чаїв, виноградний сік і навіть ягоди ожини чи малини.
Другий етап ферментації може тривати 2–10 днів. Крім фруктів або ягід, до чайного гриба можна додати куркуму чи інші спеції на свій смак. Разом ці добавки сформують остаточний смак і аромат напою.
Якщо дотримуватися правил приготування чайного гриба, користь від напою точно буде. А кількість і різноманіття добавок дає змогу кожному приготувати таку комбучу, яка напевно смакуватиме.
Джерела:
https://www.verywellhealth.com/kombucha-benefits-side-effects-and-more-7482926
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2772753X23001090
16.6.2024 Таблиця Калорійності ЦікавеЧим корисні кедрові горіхи? Чи мають вони протипоказання? Скільки їх можна їсти? Чи допоможуть кедрові горіхи схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 4.1.2024
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024
Чим корисний фенхель? Як він впливає на організм? Чи допоможе схуднути? Чи може фенхель нашкодити? Про все це нижче.
Повна стаття 28.4.2024