Чим корисна матча: топ 7 корисних властивостей напою
Що таке матча? В чому її користь? Як часто можна пити чай матча? Чи допоможе він схуднути? Про все це нижче.
Чи дійсно лимон – це ледь не цілющий фрукт під час застуди? Для кого корисні лимони, а кому їх варто споживати з обережністю? Чи має якийсь позитивний вплив на організм вода з лимоном і які поширені твердження про лимони – це лише міфи?
Є два дуже усталені міфи, які варто одразу спростувати:
Міф 1. “Лимон містить багато вітаміну С, тому його треба їсти від застуди”.
Так, цей вітамін є у лимоні. У 100 г фрукту міститься 53 мг вітаміну С. Це 60% від денної потреби. Чи можна під час застуди з’їсти 170-200 г лимонної м’якоті (~3 невеликі плоди), щоб поповнити організм вітаміном С? Навряд. Тому твердження про користь лимону під час застуди суттєво перебільшене. Для цієї мети краще обрати всі види капусти, особливо у сирому вигляді, адже буквально 150 г салату з капусти забезпечує 100% денної потреби вітаміну С. Також можна з’їсти ягоди обліпихи та калини (їх вистачить 30 г для забезпечення денної норми), малину, смородину, полуниці (порція цих ягід у 100 г), ківі, апельсини, сушену шипшину, помело, мандарини, грейпфрути (фруктів достатньо ~200 г, щоб набрати норму вітаміну С). До того ж вітамін С – не панацея, щоб був хороший імунітет. Для нього потрібне значно більше, ніж просто вітаміни, а саме: збалансоване харчування, здоровий кишківник, достатній сон, мінімізація стресів, фізична активність. І вже точно не шматочок лимона в чай зробить імунітет стійким. Варто зрозуміти, що скибочка лимона, додана у напій – це в першу чергу для приємного аромату, а не для поповнення запасів вітаміну С.
Міф 2. “Вода з лимоном і сам лимон корисний для метаболізму та схуднення”.
Склянка води перед прийомом їжі, з лимоном вона чи без, позитивно впливає на органи травлення. Особливо корисно пити теплу воду за 20 хв до прийому їжі тим, хто схильний до застою жовчі. Адже тепла вода має легку жовчогінну дію. Для цієї функції можна також збризкувати страви з жирами лимонним соком (наприклад, додати ложечку соку в салат з олією). В цьому випадку для відтоку жовчу спрацюють і сама олія, і лимонний сік. Але в корисні властивості лимону не входить “магічне” пришвидшення метаболізму і схуднення. На обмін речовин найкраще впливає корисне харчування з помірним дефіцитом калорій, достатня фізична активність, достатня кількість випитої води, а не кілька крапель лимонного соку.
Проте, якщо проста вода не смакує, а з лимоном стає більш смачна і легше пити достатню її кількість, то можна пити воду з лимоном. Як і зі скибочками інших фруктів, ягодами, імбиром, листочками м’яти тощо (а от водою з медом захоплюватись не варто). У випадку води з лимоном варто зауважити, що є і користь, і шкода лимону та лимонного соку на голодний шлунок. Користь – така вода смачна і може трішки більше сприяти відтоку жовчі. Що стосується шкідливих властивостей, то такий варіант точно не підходить тим, хто має чутливий шлунок або гастрит, а також чутливу емаль зубів.
Не має ефективності й кава з лимоном. Користь для схуднення в цьому випадку також відсутня. Набагато ефективнішим буде контроль і помірність у кількості додатків, які ідуть до кави, а саме: вершки, солодкі топінги (карамель, шоколад, ароматизовані топінги), солодощі та десерти.
Більшість вітамінів та мінералів (крім вітаміну С) у лимоні міститься в межах 2-6% від денної потреби на 100 г м’якоті. Але відносно бідний вітамінний склад компенсується рядом інших корисних компонентів, зокрема:
Для кого корисний лимон? Невеликий позитивний ефект буде відчутний для тих, хто має знижену кислотність шлунку. Також лимон хороший вибір при токсикозі або нудоті, коли ліки проти цього симптому вживати неможна. В такому випадку, лимон та імбир, додані у воду, суттєво можуть полегшувати нудоту (якщо немає протипоказань).
Яка шкода від лимона? Його не варто споживати при гастриті, виразці та будь-яких загостреннях проблем шлунково-кишкового тракту. Лимонна кислота може подразнювати слизові шлунку та кишківника, що погіршить ситуацію при захворюваннях. Якщо ж проблем з органами травлення немає, то в помірних кількостях лимон не принесе шкоди.
Лимон смакуватиме у таких поєднаннях:
25.3.2022 Таблиця Калорійності Цікаве
Що таке матча? В чому її користь? Як часто можна пити чай матча? Чи допоможе він схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 28.4.2024
Чи корисна вода з лимоном? Як часто її можна пити? Чи може вона нашкодити? Чи допоможе вода з лимоном схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 25.9.2024
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Навіщо їсти гриби? Скільки та як часто можна їх вживати? Чи можуть їстівні гриби нашкодити? Чи допоможуть гриби схуднути? Про все це нижче.
Повна стаття 22.6.2024
Чим корисний чайний гриб? Чи допоможе комбуча схуднути? Чи всім можна пити цей напій? Як приготувати комбучу? Про все це нижче.
Повна стаття 16.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024