ТОП-30 продуктів багатих на калій
Для чого потрібен калій в організмі? Яка його денна норма та що буде при дефіциті цього макроелементу? У яких продуктах міститься калій? Про все це нижче.
У чому користь буряка? Як часто його можна їсти? Чи допоможе він схуднути? Кому не варто їсти буряк? Про все це нижче.
Цей овоч багато хто сприймає як непоказний і не вартий уваги. І дарма, бо буряк має багатосторонній позитивний вплив на організм. Він містить беталаїни — потужні антиоксиданти, які знижують хронічне запалення в організмі. В довгостроковій перспективі це допомагає знизити ризик виникнення ряду серйозних захворювань, як-от хвороб серця, печінки та деяких видів онкології. Певні дослідження свідчать, що вживання цього овочу може зменшити больові відчуття у суглобах при остеоартриті. Проте слід зауважити, що беталаїни містить саме червоний буряк. Користь коренеплодів інших кольорів для зменшення хронічного запалення дещо нижча.
Як ще буряк впливає на організм?
Чим корисний червоний буряк крім цього? У 100 г сирого овочу є чимало фолієвої кислоти, 16% добової потреби у марганці та 11% у калії. У ньому також є вітамін С, залізо, магній, фосфор, натрій, цинк, кальцій, вітаміни В1, В2, В3, В5 та В6. Проте всі вони містяться у незначних кількостях — від 2 до 6% денної норми на 100 г продукту.
У 100 г сирого продукту міститься 27% денної потреби фолієвої кислоти. Тому за відсутності протипоказань буряк варто вживати у помірній кількості вагітним і тим, хто планує завагітніти. Цей овоч також буде доречним у раціоні жінок у період менопаузи, адже в цей час у багатьох підвищується артеріальний тиск і зростає ризик серцево-судинних захворювань.
Попри значну користь, яку буряк може дати організму, їсти його можна не всім. Краще виключити його з раціону або вживати з обережністю, якщо присутній хоч один із цих станів:
Буряк також не слід вживати, якщо є індивідуальна непереносимість. Часом він може забарвити сечу та випорожнення у рожевий колір, особливо, якщо багато з’їсти його за раз. Але за відсутності інших реакцій цей стан зовсім не шкідливий і минає сам по собі.
За відсутності протипоказань буряк може бути частиною збалансованого раціону при схудненні. Як він допоможе знизити вагу?
Краще їсти буряк разом із продуктами, які містять повільні вуглеводи. Тоді цукор із цього коренеплоду буде засвоюватися повільніше, тобто не буде стрибків цукру у крові. Ще одна важлива умова при вживанні будь-яких продуктів, багатих на клітковину, — пити достатньо води. Обох цих порад слід дотримуватися усім, а не лише тим, хто хоче позбутися зайвої ваги.
Будь-який продукт простіше вживати постійно, якщо страви з ним будуть різноманітними. Що приготувати з буряка?
Якщо ж хочеться чогось простого та перевіреного, то найпростіше — зробити салат із відвареного чи печеного буряка. Овоч слід очистити від шкірки, натерти на терці та злегка приправити олією та спеціями. За бажанням можна додати часник, насіння соняшника, подрібнені горіхи, шматочки яблука чи родзинки.
Джерела:
https://www.verywellhealth.com/benefits-of-beets-7505065
https://www.webmd.com/diet/health-benefits-beetroot
https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-beets
https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/ingredient-focus-beetroot
21.4.2024 Таблиця Калорійності Рецепти корисних страв, ЦікавеДля чого потрібен калій в організмі? Яка його денна норма та що буде при дефіциті цього макроелементу? У яких продуктах міститься калій? Про все це нижче.
Повна стаття 26.1.2022
З чого виготовляють зефір? Які корисні властивості йому приписують? Що з цього правда, а що — ні? В яких випадках можна їсти зефір? Про все це нижче.
Повна стаття 23.6.2024
Чим корисний хумус? Чи всім можна його їсти? Чи допоможе хумус схуднути? Як приготувати його самостійно? Про все це нижче.
Повна стаття 15.5.2024
Який хліб точно не слід їсти? Які альтернативи існують? Які продукти краще їсти замість хліба під час схуднення? Про все це нижче.
Повна стаття 20.4.2024
В спекотну погоду їсти не особливо хочеться, правда? Тим паче готувати щось, адже від готування в квартирі стає ще більш спекотно. А потім ввечері повертаєтесь додому, спека вже спала, голод прокидається і хочеться їсти все, що на очі трапиться. Бувало таке? Саме тому не варто пропускати обід. Але на спекотний час краще вибирати літні рецепти: прохолодні, швидкі, які не потребують готування на плиті.
Повна стаття 24.6.2021
Прості, смачні і збалансовані рецепти салатів з вареними яйцями. Такі страви можуть бути як додатком до гарніру, так і окремим прийомом їжі.
Повна стаття 6.5.2021