Шлях до здоров'я
та благополуччя
App store rating

Шлях до здоров'я
та благополуччя

5 причин, чому ви (можливо) не худнете

Ви їсте все лише корисне і дієтичне, але не худнете або навіть набираєте вагу? Є декілька причин, у чому може бути помилка.

Скажемо одразу: це не всі причини. Але най-найбільш поширені.

  1. Відсутній дефіцит калорій. Припустимо, вам для підтримки ваги треба 1600 калорій. Якщо щодня ви їсте на 100-200-500 калорій більше (особливо, якщо це цукор, жири), то поступово набираєте вагу. Якщо замало (грубо кажучи, п’єте лише кефір на 300 ккал в день), а потім забагато, і весь час такі гойдалки раціону – то теж набираєте. Якщо ж ви контролюєте харчування, для підтримки ваги треба 1600 ккал, а ви їсте на 1400-1450 ккал, тоді худнете. Звісно, хоча б 85-90% цих калорій має бути корисними, а не суто солодощі чи подібне. Бо інакше якесь зниження ваги буде, але не за рахунок жирової маси.До речі, забагато калорій можна наїдати навіть корисними продуктами і через це не худнути. “Жменя” горіхів (яка може бути як 25 г, так і 50 г), олія в салат, мед до чаю, сухофрукти і т.д. – це все корисні продукти, але в міру!
  2. Мало води. Це факт. Не всім потрібно пити саме 1.5 л води. Але 1-1.5 літри це середня норма і проста вода організму дуже потрібна.
  3. Замало жирів. Особливо це стосується тих, хто їсть знежирені продукти. Жири мають бути обов’язково. Для схуднення: 0.7-0.8 г жирів на 1 кг ваги. Помножте цю цифру на свою вагу. Без жирів погіршиться здоров’я і на безпечне схуднення теж можна не розраховувати.
  4. Тривалий час стала калорійність раціону. Якщо весь час однакова калорійність, то організму треба влаштувати зміни. Наприклад, похарчуйтесь тиждень-два раціоном для підтримки ваги, а потім перейдіть знову на дефіцит калорій.
  5. Гормональні порушення. На жаль, тривала надмірна вага (а особливо ожиріння) діють і на гормональну систему. Тож, радимо консультуватись із лікарем. До речі, вага інколи стоїть через прийом ліків, ПМС (це нормально), порушення водного обміну (набряки) тощо. Тож піклуйтесь про своє здоров’я!P. S.: якщо ви вже довго худнете і вага зупинилась, то це може бути плато. Про нього ми розписували у блозі.

Таблиця Калорійності

23.7.2020 Таблиця Калорійності Як худнути?

З архіву

Чим корисний глінтвейн?

Глінтвейн — улюблений багатьма гарячий напій, особливо популярний у холодні місяці. З чого готують глінтвейн? Чи є від нього користь? Скільки можна випити, щоб не нашкодити організму? Про все це нижче.

Схожі статті

Чим замінити хліб в харчуванні?

Який хліб точно не слід їсти? Які альтернативи існують? Які продукти краще їсти замість хліба під час схуднення? Про все це нижче.

Чим можна замінити сіль?

Що можна використати замість солі? Які приправи можуть її замінити? Які продукти з сіллю підійдуть для приготування їжі? Про все це нижче.

Що таке дефіцит калорій та як його вирахувати?

Як розрахувати свою норму калорій? Чому дефіцит калорій не повинен бути надто великим? Яким він має бути, щоб схуднути та не нашкодити здоров’ю? Про все це нижче.

Як менше їсти: що робити щоб зменшити порцію їжі?

Регулярний надлишок калорій (більше, ніж організм встигає спалити) призводить до збільшення ваги. Що робити, щоб утримувати вагу або схуднути? Зменшити калорійність раціону. Як це зробити і якою має бути норма калорій? Як зменшити порції їжі? Яка вага порції вважається оптимальною? Скільки разів на день їсти? Про все це нижче.

“Я занадто люблю солодке, щоб худнути” – що робити, якщо є залежність від солодощів?

Що робити, якщо ви неконтрольовано споживаєте солодке? Чи є сенс замінити солодощі корисними і чи існують ці корисні солодощі?

Доступні там, де вони вам потрібні

Графіки калорійності доступні онлайн, на телефонах, планшетах і смарт-годинниках, таких як Garmin і Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner