За скільки часу до сну краще повечеряти? Якої величини має бути порція? Чи можна щось з’їсти безпосередньо перед сном, якщо турбує голод? Чи є обмеження в продуктах на вечерю? У цій статті знайдете відповіді на всі ці питання, а також 7 ідей смачної та корисної вечері!
По-перше, вечеря, як і інші прийоми їжі, має вписуватись в денну норму калорій, білків, жирів, вуглеводів. Тож важливо не стільки перелік продуктів, скільки їхня поживна цінність.
По-друге, варто прислухатись до свого організму. Після вечері та до сну має бути комфортно, має бути відсутнє здуття та важкість. Також, занадто калорійна та важка вечеря може заважати заснути або погіршити якість сну. Тому слід підбирати індивідуально під себе калорійність вечері та час, коли їсти.
Коли та що треба їсти на вечерю? Оптимальним вважається завершити трапезу орієнтовно за 3 години до сну. Цього часу цілком достатньо, щоб їжа перетравилась і не заважала заснути. Але цілком можна їсти і за 2 чи навіть 1 годину до сну, єдине, тут вже прийом їжі має бути легшим. Що стосується порцій, то для більшості оптимальною вважається 300-400 г, але все залежить від калорійності страви.
Тепер до конкретики: що можна їсти на вечір? Більшість спеціалістів з харчування сходяться на таких рекомендаціях продуктів, з яких можна скомпонувати вечірній прийом їжі:
Чи можна їсти фрукти на ніч? Загалом так. Якщо обирати між тістечком чи медом і якимось фруктом, то точно краще фрукт. Від помірної кількості цукрових фруктів нічого страшного не буде. Проте, краще не їсти лише один фрукт і цим замінити весь прийом їжі. Краще скомбінувати його з чимось. Наприклад, з чимось білковим: домашній сир 5% жирності, йогурт або твердий сир. Або ж з’їсти фрукт на десерт одразу після їжі. Також слід пам’ятати про власні відчуття, адже інколи фрукти можуть призводити до здуття, тому далеко не всім цей продукт підходить як вечірній.
Бувають ситуації, коли прийшли пізно і не встигли повечеряти за декілька годин до сну. Що в такому випадку робити? Знову-таки орієнтуватись на власні відчуття. Комфортно і хочеться спати з голодним шлунком — можна і так. Якщо голод заважає і/або якщо є хронічні проблеми з кишково-шлунковим трактом, тоді краще не лягати спати голодними. Є ряд продуктів, що можна їсти перед сном (але за можливості краще це робити за 1 годину до сну). До таких продуктів можна віднести їжу з високим вмістом білка або відносно легку для перетравлення. Наприклад: