Додаток Таблиці Калорійності Знайти

Коротко про закрепи

Що таке закреп? Як він виглядає, які причини і як з ним боротись? Читайте нижче.

Якщо похід в туалет не відбувається 72 години і більше або рідше, ніж 3 рази на тиждень. Отже, якщо ви ходите не щодня, а через день, то заспокойтесь і перестаньте себе мучати. Ходити в туалет не щодня – це нормально (оплески!). Нормою є туалет від 2-3 разів на день до 3 разів на тиждень.

Врахуйте і те, що є закрепи тимчасові (проблема виникає рідко або на кілька тижнів) і хронічні (кілька місяців чи років).

Як виглядає закреп?

Крім періодичності, треба врахувати і вигляд та консистенцію. Калові маси при закрепах є твердими, найчастіше горошинками. А також часто виникає відчуття неповного випорожнення.

Причини закрепів

Що впливає на консистенцію і частоту туалету? Дуже багато факторів. Найбільш впливові 5:

  • вода (мало води – маси утрамбовані);
  • їжа (закрепи будуть, якщо мало жирів, мало клітковини, забагато білків, забагато швидких вуглеводів і випічки);
  • емоції (у кожного кишківник по-своєму реагує, у когось на стрес і нерви реагує закрепами 🤷‍♀️);
  • рух (мало руху – багато закрепів);
  • порушена мікрофлора (через їжу, ліки, солодощі, але це не означає, що треба бігти на айхерб за пробіотиками – достатньо налагодити харчування, і додати кисломолочку, якщо вона вам смакує).

Є ще вузькі причини. Наприклад, подорожі (взагалі супер поширена тема, тож коли в подорожах закреп – це відносно нормальне явище!). Вагітність. Прийом певних ліків (перелік великий). Друга фаза менструального циклу (через гормони). Проблеми із жовчним.

Як позбутись закрепів?

Поради для виправлення ситуації такі:
1. Щоразу ідіть в туалет одразу, коли захотілось.
2. Пийте достатньо води і споживайте достатньо клітковини.
3. Рухайтесь! Прогулянка, велосипед, танці – будь-яка активність допоможе.
4. Якщо закрепи тривають, мучають – ідіть до лікаря. Треба розбиратись. І розбиратись не послаблюючим засобом з реклами по ТБ чи поради фармацевта в аптеці. А розбиратись із причиною.

З архіву або читайте також:

Льон: як правильно їсти?

11.6.2021 Таблиця Калорійності Цікаве

Коментарі

Коментарі не відображають думку редакторів та авторів блогу.

Додати коментар

Пов’язані статті
Що корисно їсти на сніданок? Що корисно їсти на сніданок?

Якими продуктами найкраще починати день? Скільки калорій має бути у сніданку? Чи можна пити каву зранку? Що можна їсти на сніданок, якщо зранку є пробіжка або інший спорт? Нижче розписали відповіді на всі питання та готові ідеї сніданків.

Повна стаття 7.12.2021 0

Чим корисні мідії? Чим корисні мідії?

Смачні, корисні та дієтичні мідії – це чудове доповнення до здорового раціону. Які вітаміни містяться в мідіях? Скільки в них калорій? Чи мають ці морепродукти протипоказання до споживання? Як і з чим готувати мідії? Про все це нижче.

Повна стаття 19.11.2021 0

Насіння амаранту: користь і шкода Насіння амаранту: користь і шкода

Амарант (українська назва щириця звичайна) – це вид злаків, який містить дуже цінний для організму склад. Які вітаміни містяться в амаранті? Як готувати цю крупу і з чим їсти? Чи має амарант протипоказання, а кому навпаки дуже рекомендовано включити цю крупу в раціон?

Повна стаття 19.11.2021 0