Всі завжди шукають «чарівну таблетку», щоб схуднути. Зелена кава для схуднення – одна з таких «таблеток», які буцім-то мають буквально спалювати жир. Чи правда що зелена кава допомагає схуднути? Які корисні та негативні властивості має такий напій?
Що таке зелена кава? Користь і шкода
Зелена кава – це зібрані та необсмажені кавові зерна. Звичайна кава обсмажується, завдяки чому отримує насичений коричневий колір та яскравий аромат. Ось і вся різниця між зеленою та звичайною кавою.
Яка на смак зелена кава? Напій, який з неї отримується, кислий на смак і має легкий трав’яний аромат. На вигляд він схожий на трішки прозорий зелений сік (як, наприклад, з селери).
Чим корисна зелена кава? Як і обсмажені зерна вона містить хороші антиоксиданти, які в організмі боряться з вільними радикалами – це негативні речовини, які пришвидшують процеси старіння і сприяють запальним процесам в тілі.
Крім цього, в кавових зернах міститься кофеїн. Він на певний час тонізує нервову систему, підвищує мозкову активність та кровообіг у мозку, піднімає настрій та зменшу сонливість. На відміну від звичайної кави, у зеленій відсоток кофеїну нижчий, тож вона безпечніша для тих, хто чутливий до кофеїну.
Ще одна перевага – високий вмісту таніну. Вищий, ніж в обсмаженій каві, але нижчий, ніж в якісному зеленому чаї. Для чого потрібна ця речовина? Танін позитивно впливає на стінки судин, зміцнює їх. Також він є хорошим антиоксидантом. Проте, він має і шкідливі властивості, якщо вживати його надмірно, особливо на роботу шлунку та кишківника.
Чи шкідлива зелена кава для схуднення? Протипоказання в ній є. Саме на процеси схуднення і зміни ваги вона фактично не впливає ніяк. Не пришвидшує, і не сповільнює. Як і чай, як і звичайна кава – ефекту не буде ніякого. Що стосується впливу на організм, то тут ефекти більш відчутні. Яка від такої кави шкода?
- Вона підвищує тиск, тож її слід максимально уникати тим, хто схильний або вже має проблеми з гіпертонією. Хоч ефект і слабший, ніж від звичайної кави, проте при вже підвищеному тиску зелену каву точно пити не варто.
- Цей напій підвищує кислотність шлунку. Тож під час загострення хворіб шлунково-кишкового тракту (а особливо ерозій, виразок, гастриту) напій слід повністю виключати з раціону хоча б на якийсь час до одужання.
Це саме стосується питання «зелена кава з імбирем: як пити, щоб схуднути?». Бо в поєднанні з імбиром дія на шлунок та кишківник буде ще сильнішою, а от на схуднення – ніякою. Якщо ж органи шлунково-кишкового тракту мають хронічні захворювання, але не в стадії загострення, тоді каву пити можна, але після вживання їжі (не на голодний шлунок).
- Споживання кави (особливо надмірної кількості) може викликати тахікардію, відчуття тривожності, проблеми зі сном та навіть біль у серці. Надмірна кількість у кожного своя. Комусь варто обмежитись однією чашкою на день, щоб не отримати цих негативних симптомів, а для когось безпечною кількістю буде і 2-3 чашки.
- І зелена, і звичайна кава володіють сечогінними властивостями. Саме тому може з’явитись враження, що мелена зелена кава для схуднення є дієвою. Насправді ж, вона просто прискорює вихід води з організму. Враховуючи цю властивість, вкрай обережно варто споживати каву тим, хто має проблеми з нирками чи сечовидільною системою.
Зелена кава для схуднення: як готувати
Цей напій на схуднення ніяк не вплине. Єдине, що дійсно впливає на схуднення – раціональне і збалансоване харчування з помірним дефіцитом калорій, дотримання своєї норми калорій, білків, жирів та вуглеводів. Проте, можна просто смачно приготувати зелену каву і посмакувати для задоволення. Наприклад, ось що можна додати у зварену зелену каву:
- імбир, гвоздику та корицю;
- апельсинову цедру і тертий мускатний горіх;
- кардамон та кубик чорного шоколаду;
- кунжутне молоко і кокосовий цукор;
- апельсиновий сік і корицю;
- ванільний екстракт (або ванілін) і кокосове молоко;
- вершки 10% жирності, вишневий сік, тертий чорний шоколад.
Слід врахувати те, що суто зварена зелена кава має дуже мало калорій. Але якщо додавати в неї цукор (навіть корисний), мед, вершки тощо – то таку калорійність вже обов’язково слід враховувати в свою денну норму калорій, особливо під час схуднення.
Коментарі не відображають думку редакторів та авторів блогу.