Це той овоч, який недооцінюють. Який максимум – додадуть у бульйон для аромату або поєднають у стандартному салаті з морквою і яблуком. Насправді ж, корінь селери в кулінарії можна використати у сотнях рецептів! Він смачний і неймовірно корисний. Чим саме? Як готувати корінь селери і з чим поєднувати в стравах?
Корінь селери корисні властивості
В селері міститься 25 вітамінів та мінералів. Найбільше – кремнію, вітаміну К, калію, вітаміну С і магнію. Що вони дають?
По-перше, красиву шкіру. Адже в 100 г селери міститься 100% кремнію. А він в свою чергу впливає на вироблення організмом колагену. Це саме той компонент, який потрібен для пружності шкіри і попередження зморшок.
Друге, чим корисний корінь селери, позитивний вплив на серцево-судинну систему. Тож, якщо є проблеми з тиском, головні болі та подібні проблеми – варто включати цей продукт у свій раціон.
Також не варто забувати про корінь селери при цукровому діабеті. Адже він містить багато вітамінів, ще й позитивно впливає на рівень цукру.
Кому не варто їсти корінь селери?
Не варто вживати цей продукт у сирому вигляді при проблемах з кишківником або шлунком (наприклад, при загостренні гастриту). Також обережно слід вживати при загостреннях хвороб жовчного міхура і нирок.
Корінь селери для схуднення
Безперечно, тим, хто худне, варто час від часу їсти цей продукт. Наприклад, ним можна замінювати частину картоплі в пюре. І така страва буде смачніша, більш корисна і менш калорійна.
Інша приємна особливість селери – високий вміст харчових волокон. Достатньо з’їсти 100 г, щоб отримати 20% денної потреби у клітковині (яка допоможе з травленням і контролем апетиту). Крім цього, корінь селери користь для схуднення додасть за рахунок вітаміну В5. Адже його дефіцит є одним з факторів, що сповільнюють метаболізм.
Корінь селери: рецепти
Цей овоч вживають як у сирому вигляді, так і у відвареному або запеченому. Найкращий варіант, щоб зберегти всі поживні речовини – вживати сирий корінь селери (салати тут підходять чудово, але важливо підбирати корисну заправку, а не майонез). Як варіант, можна спробувати свіжий тертий або нарізаний соломкою корінь в таких комбінаціях:
- з вареним яйцем, сирою морквою, зеленою цибулею, сметаною і гірчицею;
- корінь селери маринований з морквою по-корейськи, петрушкою, кунжутом і олією;
- з стеблом і листям селери, петрушкою, родзинками, м’якоттю апельсину, нерафінованою олією.
Як приготувати корінь селери?
Цей овоч готується, фактично, так само як і картопля. Вариться до готовності близько 20 хв (залежно від розміру шматочків). Запікається він з олією та спеціями, з різними овочами (морквою, броколі тощо) близько 25-35 хв (залежно від величини шматочків).
Коментарі не відображають думку редакторів та авторів блогу.