Додаток Таблиці Калорійності Знайти

5 причин, чому ви (можливо) не худнете

Ви їсте все лише корисне і дієтичне, але не худнете або навіть набираєте вагу? Є декілька причин, у чому може бути помилка.

Скажемо одразу: це не всі причини. Але най-найбільш поширені.

  1. Відсутній дефіцит калорій. Припустимо, вам для підтримки ваги треба 1600 калорій. Якщо щодня ви їсте на 100-200-500 калорій більше (особливо, якщо це цукор, жири), то поступово набираєте вагу. Якщо замало (грубо кажучи, п’єте лише кефір на 300 ккал в день), а потім забагато, і весь час такі гойдалки раціону – то теж набираєте. Якщо ж ви контролюєте харчування, для підтримки ваги треба 1600 ккал, а ви їсте на 1400-1450 ккал, тоді худнете. Звісно, хоча б 85-90% цих калорій має бути корисними, а не суто солодощі чи подібне. Бо інакше якесь зниження ваги буде, але не за рахунок жирової маси.До речі, забагато калорій можна наїдати навіть корисними продуктами і через це не худнути. “Жменя” горіхів (яка може бути як 25 г, так і 50 г), олія в салат, мед до чаю, сухофрукти і т.д. – це все корисні продукти, але в міру!
  2. Мало води. Це факт. Не всім потрібно пити саме 1.5 л води. Але 1-1.5 літри це середня норма і проста вода організму дуже потрібна.
  3. Замало жирів. Особливо це стосується тих, хто їсть знежирені продукти. Жири мають бути обов’язково. Для схуднення: 0.7-0.8 г жирів на 1 кг ваги. Помножте цю цифру на свою вагу. Без жирів погіршиться здоров’я і на безпечне схуднення теж можна не розраховувати.
  4. Тривалий час стала калорійність раціону. Якщо весь час однакова калорійність, то організму треба влаштувати зміни. Наприклад, похарчуйтесь тиждень-два раціоном для підтримки ваги, а потім перейдіть знову на дефіцит калорій.
  5. Гормональні порушення. На жаль, тривала надмірна вага (а особливо ожиріння) діють і на гормональну систему. Тож, радимо консультуватись із лікарем. До речі, вага інколи стоїть через прийом ліків, ПМС (це нормально), порушення водного обміну (набряки) тощо. Тож піклуйтесь про своє здоров’я!P. S.: якщо ви вже довго худнете і вага зупинилась, то це може бути плато. Про нього ми розписували у блозі.

З архіву або читайте також:

Де містяться харчові волокна?

Таблиця Калорійності

23.7.2020 Як худнути?

Коментарі

Коментарі не відображають думку редакторів та авторів блогу.

Додати коментар

Пов’язані статті

Що робити, якщо вага не падає?

Що робити, якщо вага не падає?

Ви вже кілька місяців збалансовано харчуєтесь і контролюєте свій раціон? Вага поступово падала, а тепер просто зупинилась? Поради нижче допоможуть зрушити вагу з місця.

Повна стаття 16.9.2020 0