Додаток Таблиці Калорійності Знайти

Що буде при дефіциті або надлишку білків, жирів, вуглеводів

Будь-які перекоси в балансі білків, жирів та вуглеводів (БЖВ) – це не дуже добре. Якщо орієнтуєтесь на додаток “Таблиця калорійності”, то кожен показник можна тримати в діапазоні 75-110% норми (волокна – від 50%, калорії від 85%). Щоб і не сильно на підрахунку зациклюватись, і при цьому давати організму достатньо. Що буде, якщо регулярно чогось не доїдати або переїдати (підкреслюємо слово регулярно!)?

↘️ Якщо жири в дефіциті (менше ~0.6 г на 1 кг ваги), то будуть проблеми з:

– гормонами;
– шкірою (сухість, лущення, в’ялість, зморшки);
– циклом;
– жовчним (жовч застоюється);
– також утворюється дефіцит вітамінів: А, Е, К – бо жиророзчинні. А ще вітаміну В12, який в свою чергу впливає на рівень заліза. І вітаміну Д потрібен жир, щоб утворитись в організмі під дією сонця. І навіть кальцій не засвоюється повністю (до речі, ви ж не їсте молочку з 0% жирності?).

↗️ Якщо перебір жирів (від ~1.5 г на 1 кг ваги, особливо шкідливих – з солодощів 🍰🍩, фритюру тощо), то будуть проблеми з:

– роботою кишківника та підшлункової;
– холестерином і судинами;
– перетравлюванням їжі.

↘️ Якщо вуглеводи в дефіциті (~2 г на 1 кг і менше, але ми зараз про хороші вуглеводи: каші, овочі, бобові, зернові, в міру фруктів), то може бути:

– слабкість;
– сповільнення метаболізму;
– закрепи;
– порушена мікрофлора;
– надмірний апетит.

↗️ Якщо перебір вуглеводів (більше ~5 г на 1 кг ваги):

– порушення роботи підшлункової;
– дискомфорт в кишківнику;
– порушення мікрофлори кишківника;
– здуття;
– повільне зниження ваги або навіть збільшення жирової маси.

↘️ Якщо білки в дефіциті (менше, ніж 0.6 г білку на 1 кг вашої теперішньої ваги, менше 1 г на 1 кг під час схуднення і спорту):

– слабкість в м’язах і зниження м’язової маси (і навіть сильніша крепатура після спорту);
– погіршення імунітету і загострення хронічних хвороб;
– набряки;
– проблеми з гормонами;
– сповільнений метаболізм;
– анемія.

↗️ Якщо перебір білків (більше ~3 г на 1 кг):

– закрепи (можуть навіть бути такі…. потужні закрепи!),
– навантаження на нирки (пісок, каміння, загострення проблем);
– болі в суглобах.

З архіву або читайте також:

Користь кореня селери у раціоні

10.3.2021 Таблиця Калорійності Цікаве, Як худнути?

Коментарі

Коментарі не відображають думку редакторів та авторів блогу.

Додати коментар

Пов’язані статті
Що таке корисні харчові звички та як перейти на здорове харчування? Що таке корисні харчові звички та як перейти на здорове харчування?

Змінити свої шкідливі харчові звички – це найдієвіший метод не лише схуднути, а й зробити свій раціон здоровим і корисним для організму. Які бувають погані звички в харчуванні та як їх змінити?

Повна стаття 19.2.2021 0

Втрачайте вагу з упевненістю: дев’ять питань, на які потрібно відповісти, перш ніж розпочати схуднення. Втрачайте вагу з упевненістю: дев’ять питань, на які потрібно відповісти, перш ніж розпочати схуднення.

Схуднення завжди починається з “голови”. Теоретично всі ми знаємо, як саме нам харчуватись і що потрібно більше рухатись, особливо в умовах теперішнього способу життя. Тоді чому лише 10% тих, хто худне, утримує свою нову вагу? А ви теж серед тих 90%, у яких вага, наче іграшка йо-йо (вверх-вниз-вверх-вниз)? Тоді цього разу потрібно по-справжньому ретельно підготуватись і налаштуватись на схуднення. Як це зробити?

Повна стаття 29.10.2020 0

Правильне харчування для схуднення: що робити і як це працює? Правильне харчування для схуднення: що робити і як це працює?

Якщо є бажання схуднути і зберегти або навіть покращити здоров’я, то обов’язковою умовою є схуднення з допомогою правильного і збалансованого харчування. Більше того, успіх схуднення залежить на 80% від правильного харчування і на 20% від фізичної активності. Що ж таке раціональне харчування для схуднення, як його організувати, які продукти можна їсти і на скільки можна схуднути?

Повна стаття 6.10.2020 0